Wybierz ustawienia cookies
Za pomocą ciasteczek oraz powiązanych z nimi technologii oraz poprzez analizę Twoich danych, jesteśmy w stanie dostosować prezentowane Ci materiały. Dowiedz się więcej: polityka prywatności
Przejdź do głównej treści
Ważna informacja
Zamknij

Nowa szczepionka p. COVID-19

Dowiedz się więcej

Badania laboratoryjne

Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem
5.0
183 opinie.
4.4
51 opinii.

Badania laboratoryjne

 

Centrum Medyczne Komorniki ściśle współpracuje z punktem pobrań Diagnostyka, zlokalizowanym na parterze budynku Ośrodka Zdrowia z Komornikach. Możesz tu oddać krew, mocz, kał, oraz inne wymazy i wydzieliny, które zbadamy. Wyniki badań laboratoryjnych pomagają poznać ogólny stan zdrowia pacjenta i – w razie potrzeby – zaplanować leczenie. Skierowanie na badanie laboratoryjne możesz otrzymać od lekarza pierwszego kontaktu na wizycie na NFZ lub komercyjnej oraz od lekarza specjalisty. Lekarz wyznaczy zakres badania w zależności od danej jednostki chorobowej. Badania laboratoryjne wykonujemy na NFZ i prywatnie.

Pobieramy również krew w ramach programu Profilaktyka 40 PLUS.

Jest to program bezpłatnych badań profilaktycznych dla wszystkich Polaków i Polek powyżej 40. roku życia. Badania krwi powinno wykonywać się cyklicznie w celu profilaktyki zdrowia lub określenia postępów w leczeniu. Raz na rok warto zrobić następujące badania profilaktyczne: morfologię, badanie OB, pomiar stężenia cholesterolu, oznaczenie glukozy, ogólne badanie moczu.

Wykonujemy:

  • Badania krwi
  • Badanie moczu
  • Badanie kału
  • Wymazy
Przed planowaną wizytą prosimy telefonicznie umówić datę i godzinę badania.
Na badania krwi koniecznie należy przyjść na czczo ( nie spożywać posiłków przez 12 godzin), z dowodem osobistym, godzinach porannych.
Badanie jest inwazyjne - krew pobrana jest do probówki EDTA, zgodnie z procedurą pobrania. Na początku następuje odkażenie skóry, założenie opaski uciskowej oraz ucisk i wkucie. Czas trwania pobrania krwi trwa do kilkunastu sekund w zależności od ilości zleconych badań.
Aby wynik badania krwi był wiarygodny należy prawidłowo przygotować się do badania. Dzień przed badaniem nie należy spożywać alkoholu, nie należy poddawać się dużemu wysiłkowi fizycznemu, nie spożywać dużych ilości cukru i tłuszczu. Rano można wypić wodę, maksymalnie szklankę. W miarę możliwości na pobranie krwi należy przyjść przed przyjęciem porannej porcji leków, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem
5.0
183 opinie.
4.4
51 opinii.
Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania lub chciałbyś zarejestrować się do specjalisty.
Umów się na wizytę online korzystając z formularza poniżej