Przejdź do głównej treści
Ważna informacja
Zamknij

DIABETOLOG – nowa poradnia komercyjna

Dowiedz się więcej

Podstawowa opieka zdrowotna POZ

Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem

5.0

z ponad 106 opinii.

4.5

z ponad 30 opinii.

Lekarz Rodzinny POZ – Podstawowa Opieka Zdrowotna POZ

Medycyna rodzinna zajmuje się profilaktyką zdrowotną, diagnozowaniem i leczeniem wszystkich członków rodziny od dziecka do seniora. Lekarz medycyny rodzinnej zajmuje się leczeniem infekcji wirusowych, chorób układu pokarmowego, chorób wieku dziecięcego, chorób serca i układu krążenia, chorób przewodu pokarmowego, chorób układu oddechowego, cukrzycą, chorób skóry, chorób psychicznych. Ma on możliwość wystawiania skierowań na badania specjalistyczne np. badania krwi, moczu, kału, USG, RTG oraz na konsultację do specjalistów, którzy zajmują się konkretnym schorzeniem przewlekłym. Lekarz rodzinny może również wystawiać zwolnienia L-4, a także skierowanie do sanatorium.

W Centrum Medycznym Komorniki przyjmują lekarze medycyny rodzinnej. Często są wybierani jako lekarze pierwszego kontaktu.

Kiedy do lekarza rodzinnego?

Lekarz rodzinny pełni często rolę lekarza pierwszego kontaktu. W przypadku pojawianie się objawów wskazujących na chorobę (np. kaszel, gorączka, biegunka) lub objawów, które niepokoją i pogarszają komfort życia należy udać się po poradę do lekarza rodzinnego. Lekarz ten może również pomóc w profilaktyce zdrowia, konsultując z pacjentem jest jego tryb życia i dając odpowiednie zalecenia zmiany nawyków, diety, czy odpowiedniej suplementacji.

  • Leczenie chorób – lekarz rodzinny leczy choroby sezonowe np. przeziębienia jak i choroby przewlekłe np. cukrzyca typu 2.
  • Skierowania – lekarz rodzinny może wystawić skierowania na diagnostykę np. badania laboratoryjne, USG, RTG, oraz skierowania do specjalistów.
  • Profilaktyka – lekarz rodzinny zajmuje się profilaktyką zdrowia, pomoże w zmianie zachowań i nawyków na korzystne dla zdrowia.
  • Zwolnienia L-4 – w przypadku choroby zarówno nagłej jak i przewlekłej lekarz rodzinny ma prawo do wystawienia zwolnienie L- 4.