Wybierz ustawienia cookies
Za pomocą ciasteczek oraz powiązanych z nimi technologii oraz poprzez analizę Twoich danych, jesteśmy w stanie dostosować prezentowane Ci materiały. Dowiedz się więcej: polityka prywatności
Przejdź do głównej treści
Ważna informacja
Zamknij

Ocena jakości obsługi pacjenta

Dowiedz się więcej

Badania USG

Poradnia radiologiczna
Poradnia radiologiczna
Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem
5.0
147 opinii.
4.5
40 opinii.

Radiologia USG

USG w Centrum Medycznym Komorniki wykonywane jest przez specjalistów z dużym doświadczeniem klinicznym i wiedzą zdobytą na specjalistycznych kursach. USG jest nieinwazyjnym, bezpiecznym badaniem tkanek miękkich. Wykonywane jest jako badanie diagnostyczne w przypadku wielu chorób np.: chorobach układu pokarmowego, tarczycy, chorób ginekologicznych, urologicznych i aparatu ruchu (USG kolana, bioder) i innych.

Na badanie kieruje lekarz pierwszego kontaktu lub specjalista. Badanie może pomóc w ustaleniu właściwej diagnozy i wdrożeniu skutecznego leczenia. Badanie trwa krótko, a opis przekazywany jest bezpośrednio po badaniu.

W Centrum Medycznym Komorniki wykonujemy cały szereg badań USG

Wykorzystujemy do tego nowoczesny sprzęt z atestami, tak aby zapewnić pacjentom jak najwyższy poziom usług.

Zapisy na badania USG tel. 61 600 64 34

Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania lub chciałbyś zarejestrować się do specjalisty.
Umów się na wizytę online korzystając z formularza poniżej
Badanie USG ginekologiczne
wykonywane jest często podczas konsultacji ginekologicznej. Lekarz do pochwy wprowadza głowicę emitującą ultradźwięki. Dzięki temu można ocenić stan narządów wewnętrznych oraz wykryć nieprawidłowości w budowie oraz funkcjonowaniu jajników, jajowodów i macicy, różnego rodzaju guzy i inne.
Badanie USG ortopedyczne
wykonywane jest przez specjalistę ortopedę. Pozwala na ocenę stanu stawów poddanych badaniu np. kolana, biodra.
Badanie USG jamy brzusznej
ocenia narządy takie jak: wątroba, drogi żółciowe, trzustka nerki, pęcherz moczowy. Badanie ułatwia wykryć różne schorzenia np.: złogi w układzie moczowym, stany zapalne otrzewnej, guzy, torbiele, uszkodzenia po urazach w obrębie jamy brzusznej, stan woreczka żółciowego i wątroby np. otłuszczenie, guzy inne.
Badanie USG w obrębie szyi
badanie to pozwala na ocenę tarczycy, węzłów chłonnych, ślinianek. Pozwala np. wykryć guzki tarczycy.
Badanie USG bioderek u niemowląt
w CM Komorniki badanie to wykonuje doświadczony ortopeda specjalizujący się we wczesnej diagnostyce nieprawidłowości w budowę bioderek u niemowląt. Badanie to powinno być wykonane, aby w razie zdiagnozowania nieprawidłowości wdrożyć szybko odpowiednią terapię.

Programy profilaktyczne realizowane w Centrum Medyczne Komorniki

Poznaj wszystkie programy