Wybierz ustawienia cookies
Za pomocą ciasteczek oraz powiązanych z nimi technologii oraz poprzez analizę Twoich danych, jesteśmy w stanie dostosować prezentowane Ci materiały. Dowiedz się więcej: polityka prywatności
Przejdź do głównej treści
Ważna informacja
Zamknij

Ocena jakości obsługi pacjenta

Dowiedz się więcej

Pulmonolog

pulmonologia
pulmonologia
Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem
5.0
147 opinii.
4.5
40 opinii.

Czym zajmuje się pulmonologia?

Pulmonologia zajmuje diagnozą, leczeniem i profilaktyką schorzeń układu oddechowego.Lekarz pulmonolog to specjalista, który zajmuje się przewlekłymi i nowotworowymi chorobami układu oddechowego. Pulmonolog leczy: astmę oskrzelową, gruźlicę, odmę płucną, raka płuc, mukowiscydozę, zapalenie płuc i oskrzeli, obturacyjny bezdech podczas snu (OBPS), przewlekła obturacyjna choroba płuc. pylice płuc, rozstrzenie oskrzeli, sarkoidozę, śródmiąższowe choroby płuc.

Centrum Medycznego Komorniki,

Zapraszamy do naszego centrum gdzie przyjmują specjaliści pulmonolodzy. Podczas wizyty oprócz konsultacji możliwe jest również wykonanie badania spirometrii. Lekarz pulmonolog wystawi również skierowania na zaawansowane badania układu oddechowego jak np. tomografię płuc.

Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem
5.0
147 opinii.
4.5
40 opinii.

Kiedy do pulmonologa?

Choroby układu oddechowego najczęściej w pierwszej kolejności diagnozowane są przez lekarza rodzinnego. Jednak przewlekłe objawy ze strony układu oddechowego powinny skłonić do wizyty u pulmonologa.

Objawy: długotrwały kaszel, świszczący oddech, duszności częsty kaszel, ściskanie w klatce piersiowej, o poranku i nocą, szybkie męczenie się organizmu i kłopoty ze złapaniem tchu, krwioplucie, zaburzenia oddychania, nawracające zapalenia płuc, urazy płuc, płyn w jamie opłucnej, palenie papierosów oraz przebywanie w pomieszczeniach zapylonych lub mieszkanie w bardzo zanieczyszczonym środowisku.

Konsultacja pulmonologiczna
podczas wizyty lekarz przeprowadzi wywiad, w razie konieczności wykona spirometrię lub skieruje na badania, włączy odpowiednią terapię.
Spirometria
to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które mierzy objętość i pojemność płuc pacjenta. Można je wykonać podczas wizyty u pulmonologa.
Skierowanie na diagnostykę
podczas wizyty, kiedy lekarz stwierdzi potrzebę pogłębionej diagnostyki, wystawi odpowiednie skierowania.
Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania lub chciałbyś zarejestrować się do specjalisty.
Umów się na wizytę online korzystając z formularza poniżej

Cennik usług z tej kategorii

Realizujemy świadczenia w ramach kontraktu z NFZ oraz komercyjne. Placówka angażuje się w wiele programów profilaktycznych w ramach prowadzonej działalności.

Pulmunolog

Zwiń

Konsultacja
200 zł
Konsultacja + Spirometria
250 zł

Programy profilaktyczne realizowane w Centrum Medyczne Komorniki

Poznaj wszystkie programy