Przejdź do głównej treści
Ważna informacja
Zamknij

DIABETOLOG – nowa poradnia komercyjna

Dowiedz się więcej

Ortopedia

Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem

5.0

z ponad 106 opinii.

4.5

z ponad 30 opinii.

Ortopedia

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem wad oraz urazów układu kostno-stawowo-mięśniowego. Zajmuje się również występowaniem patologii tego układu. Jeśli doznałeś urazu, cierpisz na bóle kolan, bioder, barków i innych, poruszanie sprawia Ci trudności i ból, warto, abyś skonsultował to ze specjalistą ortopedą. Pomoże on zdiagnozować problem, a także włączy odpowiednie leczenie i skieruje na rehabilitację lub konieczny zabieg chirurgiczny.

W Centrum Medycznym Komorniki przyjmuje lekarz ortopeda, który jednocześnie wykonuje badania USG poszczególnych stawów np. kolana, a także specjalizuje się w USG stawów biodrowych u noworodków i niemowląt.

Lekarz ortopeda zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem takich schorzeń jak: zwyrodnienia stawów, zwichnięcia, złamania, bólu kręgosłupa, wad postawy.

Kiedy udać się do ortopedy?

Do ortopedy należy udać się, w przypadku urazu, złamania, zwichnięcia, stłuczenia, przeciążenia, bólów: kolan, bioder, barków, nadgarstków, kręgosłupa, unieruchomienia z powodu bólu, zmniejszenia się ruchomości stawów i innych chorób i objawów, które pogarszają poruszanie się.

Konsultacja ortopedyczna

polega na zebraniu odpowiedniego wywiadu oraz zbadaniu pacjenta. Lekarz może zlecić dodatkowe badania jak np. RTG, USG, rezonans magnetyczny, rehabilitację lub zabieg ortopedyczny.

USG ortopedyczne

to nieinwazyjna metoda diagnostyczna, daje dokładny obraz przekroju badanego narządu, wielkości urazu i uszkodzonych struktur stawów np. ręki, kolana, staw biodrowy, skokowy.

Rehabilitacja ortopedyczna

jej celem jest przywrócenie funkcji narządu ruchu utraconych w wypadku lub chorób, zmian zwyrodnieniowych układu kostnego, stawowego oraz mięśniowego.

Zabiegi ortopedyczne

to między innymi: endoprotezoplastyka stawów biodrowych i kolanowych, artroskopia stawów, rekonstrukcja wiązadeł, operacyjne leczenie uszkodzeń i złamań kości, zabiegi zespolenia złamań.

Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania lub chciałbyś zarejestrować się do specjalisty.

Umów się na wizytę online korzystając z formularza poniżej

Cennik usług z tej kategorii

Realizujemy świadczenia w ramach kontraktu z NFZ oraz komercyjne. Placówka angażuje się w wiele programów profilaktycznych w ramach prowadzonej działalności.

Ortopeda

Zwiń

Konsultacja + USG

Czas wizyty: 10 min

200 ZŁ zł

Badanie bioderek

Czas wizyty: 10 min

150 ZŁ zł

Programy profilaktyczne realizowane w Centrum Medyczne Komorniki

Poznaj wszystkie programy