Przejdź do głównej treści
Ważna informacja
Zamknij

DIABETOLOG – nowa poradnia komercyjna

Dowiedz się więcej

Laryngologia

lek. Aleksandra Trzcińska

Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem

5.0

z ponad 106 opinii.

4.5

z ponad 30 opinii.

Laryngologia

Laryngologia to część medycyny, która zajmuje się chorobami uszu, krtani, nosa oraz gardła, czasami również problemów z kościami skroni, zatok przynosowych, oskrzeli, a także tchawicy. Zapraszamy na wizyty laryngologiczne dzieci i dorosłych do Centrum Medycznego Komorniki. W naszej placówce stawiamy na poprawienie jakość życia pacjentów poprzez odpowiednio dobraną terapię oraz nowoczesną diagnostykę.

Z usług laryngologa można skorzystać bezpłatnie w ramach ubezpieczenia NFZ. Wymagają one skierowanie od lekarza rodzinnego, w zależności od dostępności umawiany jest termin wizyty. Do laryngologa można udać się również w ramach usług komercyjnych i wtedy skierowanie nie jest potrzebne.

Czym się zajmuje?

Lekarz laryngolog leczy choroby przewlekłe zatok, gardła, uszu, nosa, a także pomaga w sytuacji, kiedy choroba pojawia się nagle.

Laryngolog zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem takich chorób jak: zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie krtani, niedosłuch, zespół Sjogrena, choroba Meniere’a, angina ropna, zapalenie ucha, zapalenie migdałków, otospongioza, urazy i złamania nosa, naczynioruchowy nieżyt nosa, nieżytowe zapalenie trąbki słuchowej, otoskleroza, bezdech senny, nowotwory szyi i głowy.

Nasi pacjenci obdarowywują nas zaufaniem

5.0

z ponad 106 opinii.

4.5

z ponad 30 opinii.

Kiedy udać się do laryngologa?

Na wizytę do laryngologa należy umówić się kiedy odczuwamy takie dolegliwości jak: przewlekły nieżyt nosa, krwawienia z nosa, bóle zatok, poczucie przewlekłego zatkania nosa, ból gardła, oddychanie przez usta, zawroty i bóle głowy, guzy szyi i głowy, zapalenie tchawicy i oskrzeli, przewlekła chrypka, zaburzenia równowagi, bóle uszu, szumy uszne, głośne chrapanie, w przypadku przebicia błony bębenkowej np. patyczkiem do czyszczenia uszu.

Konsultacje dla dorosłych i dzieci

na początku wizyty laryngolog zbiera wywiad od pacjenta, szczegółowo dopytuje o objawy. Za pomocą endoskopu lub wziernika może ocenić stan nosa, ucha, gardła, czy jamy ustnej pacjenta.

Badanie laryngologiczne

podczas konsultacji lekarz może również wykonać badanie audiologiczne słuchu, a także badanie USG.

USG

służy do badania głównie węzłów chłonnych szyi i ślinianek.

Diagnostyka laryngologiczna

podczas konsultacji laryngologicznej może okazać się, że wskazana jest zaawanasowana diagnostyka. W takim przypadku lekarz wystawi stosowne skierowania.

Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania lub chciałbyś zarejestrować się do specjalisty.

Umów się na wizytę online korzystając z formularza poniżej

Cennik usług z tej kategorii

Realizujemy świadczenia w ramach kontraktu z NFZ oraz komercyjne. Placówka angażuje się w wiele programów profilaktycznych w ramach prowadzonej działalności.

Laryngolog

Zwiń

Konsultacja + USG

Czas wizyty: 20 min

300 ZŁ zł

Programy profilaktyczne realizowane w Centrum Medyczne Komorniki

Poznaj wszystkie programy